Múzeum SNP v Banskej Bystrici Doporučený

Milí študenti,
dňa 13. júna 2018 sme so žiakmi II. B triedy navštívili Múzeum SNP v Banskej Bystrici. Naša exkurzia sa začala o siedmej hodine ráno na železničnej stanici v Poprade. Nasadli sme do vlaku a plní očakávania sme sa vydali smerom na západ.
Náš prvý cieľ – prestupová stanica Vrútky. Po príchode vlaku sme zistili, že náš vlak, smerujúci do Banskej Bystrice, má meškanie takmer hodinu. To nám dalo možnosť preskúmať malé mestečko, ktoré sme navštívili po prvýkrát... Spoločnosť nám robili holuby, ktoré našli svoje útočisko práve na stanici. Samozrejme, radi sme sa s nimi podelili o desiatu od mamky.
Tesne pred poludním sme sa konečne dostali do Bystrice. A náš plán sa začal postupne napĺňať. Cesta do múzea preukázala tímového ducha triedy a potvrdila, že myšlienka v núdzi poznáš priateľa, naozaj platí.
Múzeum nám dalo mnoho informácií o histórii našej krajiny, o významných bojoch a ľuďoch, ktorí prežili 2. svetovú vojnu. Zistili sme, ako naša krajina vyzerala vo vojnových rokoch. Videli sme techniku, zbrane a uniformy, ktoré sa v tej dobe používali.
Na záver sme si všetci uvedomili, aké obrovské šťastie máme, že žijeme práve v mierovej dobe...

Milan Pankuch
B. Brošková