Pozývame Vás na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ - 25. januára 2019, od 8.00 do 15.00 hod.

Deň PSK - články a fotografie Doporučený

• Napísal(a)  Zúčastnení pedagógovia
  • Prečítané 294 krát

Podtatranská knižnica pre študentov

„Povedz mi, čo čítaš a ja ti poviem, kto si.“ Starý známy výrok prezrádza, že dušu človeka ovplyvňujú nielen obrazy, znaky a ľudia, ale hlavne slová – hovorené, počúvané a písané. O písanom slove zhrnutom v knihách, odložených v knižniciach, sa mohli viac dozvedieť študenti 1.B a 2.A triedy, a to v utorok, 23.10.2018, keď sme v rámci „Dňa Prešovského samosprávneho kraja“ navštívili jednu z popradských knižníc.
Ako vyhľadať knihu podľa signatúry? Prečo sú knihy zoradené podľa abecedy či ako sa vyznať a hľadať dokumenty v odbornej, umeleckej literatúre? To všetko tvorilo prvú časť zvanú: Informačná výchova využívania knižnice.
V druhej časti návštevy knižnice sme sa dozvedeli z prezentácie a čítaného slova viac o našom Prešovskom kraji – koľko má okresov, čo môžeme obdivovať v našom kraji z hľadiska kultúry, umenia, turistiky, známych osobností a miestnych tradícii.
Umelec Andy Warhol, pôvodom Slovák, pochádzajúci od Medzilaboriec raz povedal:
„Všetko je krásne.“
Krása človeka sa odráža aj v jeho poznaní a rozume. Začítajme sa do kníh a spoznajme krásu nielen autora a jeho diel, ale aj vlastnú krásu poznania.

Mgr. Ivana Sekeráková

Deň PSK v Tatranskej galérii

Pri príležitosti dňa Prešovského samosprávneho kraja (23. októbra 2018) sme spolu so žiakmi II.A využili možnosť zúčastniť sa na workshope: Kurz kreslenia zameraný na základy kresby s lektorkou Mgr. Art. Luciou Horákovou. Kresba bola zameraná predovšetkým na metódu uchopenia reality v obraze, základné princípy perspektívy, anatómie a tónovania. Najlepšie práce z projektu INTEGRÁCIA UMENÍM 2018 bude galéria vystavovať:

25. októbra 2018 (štvrtok) počas záverečného programu o 17.00

26. októbra 2018 (piatok)  9.00 - 18.00

28. októbra 2018 (nedeľa) 14.00 - 18.00

Ako sa nám na kurze darilo uvidíte nižšie v galérii.

Mgr. Pavol Roško

25. októbra 2018 (štvrtok) počas záverečného programu o 17.00
26. októbra 2018 (piatok) 9.00 - 18.00
28. októbra 2018 (nedeľa) 14.00 - 18.00
Ako sa nám na kurze darilo uvidíte nižšie v galérii.

Mgr. Pavol Roško

Podtatranské múzeum v Poprade

Deň PSK 23.10.2018 sme strávili so žiakmi triedy II.B prehlidkou expozície Podtatranského múzea v Poprade a zúčastnili sme sa prednášky na tému: 100. výročie vzniku ČSR (28.10.1918, 30.10.1918 podpísanie Martinskej deklarácie) a 100. výročie ukončenia 1. svetovej vojny  (11.11.1918).
V ďalšej časti sme navštívili pamätník venovaný J. Bonkovi, ktorý sa stal obeťou okupácie vojskami Varšavskej zmluvy v auguste 1968. Pripomenuli sme si tak „Osmičkové výročia" našej histórie.

Ing. Hana Geročová

Kvapka krvi