Pozývame Vás na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ - 25. januára 2019, od 8.00 do 15.00 hod.

Active English Week Doporučený

• Napísal(a)  Lukáš Friedman a Radka Ilčíková, IV. A
  • Prečítané 193 krát
  • Galéria obrázkov

V dňoch od 19. do 23. novembra 2018 sa v našej škole uskutočnil zaujímavý týždeň s názvom „ACTIVE ENGLISH WEEK“, ktorý spočíval v intenzívnom 60-hodinovom kurze anglického jazyka pre prihlásených žiakov.

Lektorom bol „English native speaker“ David Schofiled z Liverpoolu. Vyučovanie prebiehalo výlučne v anglickom jazyku, bolo plné edukačných hier. Lektor sa snažil každému osobitne venovať a dával aj vtipné, no poučné príklady zo života a praxe. Bol ochotný vysvetliť nové slovíčka, ktorým sme nerozumeli, pomocou opisu alebo zahraním malých scénok spojených s rozprávaním. Rozvinul komunikáciu aj medzi žiakmi z iných ročníkov. Pre všetkých to bolo poučné i zábavné.

A tu si môžete prečítať názory niektorých zúčastnených žiakov.
Lea: Páčil sa mi milý prístup učiteľa, zábavná forma učenia, neustála komunikácia, veľa hier a samozrejme aj nové učivo.

Marcel: Lektor bol zábavný, panovala tu príjemná atmosféra, zaujali ma zábavné aktivity. No občas cvičenia trvali dlhšie, ako bolo potrebné, kvôli začiatočníkom. Kvôli pomalému tempu som sa občas aj nudil.

Radka č. 1: Kladne hodnotím prístup učiteľa, novú slovnú zásobu, ktorú som si osvojila, nebol problém niečo vysvetliť. Negatívom bolo to, že úroveň angličtiny u študentov bola rozdielna.

Radka č. 2: Bol to pre mňa zábavný štýl učenia, zaujal ma vtipný učiteľ so skvelou angličtinou, skvelý a rýchly spôsob komunikácie.

Lukáš: Pozitívne hodnotím fakt, že lektor hovoril len po anglicky, bola to zábavná forma učenia, no vadil mi veľký rozdiel v angličtine medzi žiakmi.

Richard: Hovorím kurzu len: YES, lebo som sa trochu naučil komunikovať v anglickom jazyku, získal som novú slovnú zásobu a hlavne lektor mi vysvetlil slovíčka, ktorým som nerozumel.

Mirka: Zaujala ma zábavná forma výučby, pozitívny prístup lektora, dobrá angličtina.

Silvia: Konečne sme sa učili hravou formou, bol čas venovať sa každému, aj keď nás bolo viac, skvelý prístup lektora a ochota veci vysvetliť aj viackrát.

Dávid č. 1: Pomohlo mi to zdokonaliť sa v komunikácií v angličtine, prekonal som komunikačnú bariéru a rozšíril som si slovnú zásobu.

Dávid č. 2: Lektor sa venoval každému zvlášť a celý týždeň bol zábavný.

Milan: Oceňujem, že lektor sa venoval každému zvlášť a bol zábavný, rozšíril som si slovnú zásobu.

Slavo: It was very very very good, nenudil som sa pri ňom, rýchlo to zbehlo a bol vtipný.

Nikola: Vyučovanie sa nieslo vo forme hier, veľa sme konverzovali v angličtine a bolo to zábavné vyučovanie.

Bibiána: Stále sme sa rozprávali čím sme vlastne spojili zábavu s učením hoci niektorým veciam som rozumela

Alena: Učili sme sa formou hier, LEN hier, žiadne vysvetľovanie slovenskými slovami, lektor vysvetľoval slovo, ktorému sme nerozumeli, opisom alebo príkladmi, jednoduchá, občas ťažšia slovná zásoba.

Monika: Páčil sa mi milý prístup učiteľa a zábavná forma učenia.

Ako ste si z reakcií spolužiakov mohli prečítať, kurz mal pre nás zmysel a sme radi, že sme sa zúčastnili. Určite by sme to odporučili žiakom z nižších ročníkov a niektorí by sa radi zúčastnili aj budúci rok. Ďakujeme pani učiteľkám Mgr. lvane Karpatyovej a Mgr. Ide Dubajovej, ktoré nám to umožnili.

Lukáš Friedman a Radka Ilčíková, IV. A