Návšteva TV JOJ Doporučený

• Napísal(a)  Bibiána Mikluščáková, III. A
  • Prečítané 279 krát
  • Galéria obrázkov

V utorok 18. júna sme navštívili hlavné mesto Slovenskej republiky, v ktorom sídli jedna z najúspešnejších domácich televízií. Televízia JOJ pôsobí na slovenskej scéne už 17 rokov a bolo nám veľkou cťou navštíviť jej priestory. Budova televízie je obrovská, plná spletitých chodieb, veľkého počtu dverí a hlavne štúdií, odkiaľ sa vysielajú rôzne relácie.
Po vstupe do budovy nás privítal  pán redaktor Adam Zavřel. Naša prehliadka sa začala v štúdiu, kde sa natáča zábavná relácia Inkognito. Žiaľ bolo prázdne, no na druhú stranu sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o natáčaní. Po niekoľkých minútach otázok a fotografovania sme sa sa presunuli do štúdia, kde sa natáča relácia o varení Moja mama varí lepšie ako tvoja, kde to už vyzeralo omnoho živšie. Za kamerami stáli kameramani a nahrávali dievča sediace na stoličke. Boli sme prekvapení, že štúdio bolo menšie, pričom pri sledovaní relácie pôsobí oveľa mohutnejšie. V skutočnosti  súťažiaci chodia po maličkej, pekne zariadenej kuchyni. Vošli sme presne vo chvíli, keď ľudia, ktorí varili, rozprávali svoj názor z varenia.
Odtiaľto sme ďalej kráčali po dlhých chodbách, prešli sme aj cez halu, kde sa natáčalo finále Česko Slovensko má talent. Boli sme sa pozrieť aj v miestnosti, ktorá je "sídlom" reportérov. Tá je rozdelená na tri časti, kde sú samostatne usadení zahraniční reportéri, domáci reportéri a krimi reportéri. Stretli sme sa aj so spravodajcom Jánom Mečiarom a s jeho kolegyňou Andreou Belányiovou, ktorá nás privítala jej príjemným hlasom.
Návštevu sme ukončili podľa mňa hlavným štúdiom. Prečo hlavným? Pretože sa tam natáčajú večerné správy Noviny TV JOJ a Noviny o dvanástej s počasím a zároveň aj relácia TOP Star. Boli sme takpovediac súčasťou vysielania Novín o dvanástej, pretože sme mohli sledovať živé vysielanie.
Čo dodať na záver? Televízia sa nám veľmi páčila a získali sme mnoho nových poznatkov. Všetci sme boli ohúrení z vybavenia a z priestorov, v ktorých sa všetko natáča. Každý bol na nás veľmi milý a na všetky otázky, ktoré sme položili, sme dostali odpovede.

Bibiána Mikluščáková, III. A

Článok: Grafici zvíťazili v súťaži TV JOJ