Návšteva Galérie u anjela v Kežmarku Doporučený

Krásne jesenné počasie, žiaci III.A triedy spolu so svojimi majstrami odborného výcviku navštívili súkromnú Galériu u anjela v Kežmarku. Ich cesta za umením začala 18. októbra 2019, presne o 10 hod., kde ich privítala milá pani. Pri vstupe hneď zistili prečo galéria u anjela, lebo veľký anjel sa nachádza nad dverami galérie. Asistentka predaja porozprávala k vystavovaným dielam zaujímavosti a predstavila tvorbu slovenských autorov, ktorú v galérii ponúkajú na predaj. Prvé dielo, ktoré zaujalo žiakov, bolo od slovenského autora Nikolaja Feďkoviča, ktoré upútalo aj svojou cenou - 25 000€. Dielo, ktoré ich zaujalo obsahom bol aj obraz Mareka Ormandika. Mnohí sa zhodli, že keby mali neobmedzenú kreditnú kartu, tak by si vybrali diela od výtvarníčky Júlie Haluzovej, ktorej obrovská maľba sa nachádza aj v hoteli Kempinski na Štrbskom plese. Medzi favoritov patria aj úžasné výtvarné práce výtvarníka Róberta Bielika, či sklenené plastiky od uznávaného sklára Jána Zoričáka.

Návšteva galérie bola veľmi zaujímavá a už teraz sa všetci tešíme na ďalšie ponuky a výstavy, ktoré nám spestria vyučovací proces a otvoria nové zákutia výtvarného umenia.