Školské kolo olympiády v anglickom jazyku Doporučený

Ako každý rok, tak aj 5. novembra 2019 sa v našej škole konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Súťaživého ducha prejavilo 34 žiakov. No test bol náročný, preto do druhého kola – ústnej časti – postúpilo len 14 žiakov, ktorí dosiahli aspoň 15 bodov. A tu už išlo do tuhého. Odpovede boli veľmi podobné a hodnotilo sa veľmi ťažko. No žiaľ, víťaz a zároveň postupujúci môže byť len jeden.
Tento rok ním je Dávid Hájek zo IV. A triedy s počtom bodov 56,5 a zároveň postupuje do okresného kola, ktoré sa uskutočni 15. januára 2020.
Na druhom mieste sa umiestnil a náhradníkom sa stal Gabriel Horyl zo IV. A s počtom bodov 47 a tretie miesto obsadil Matej Čurný z III. A, ktorý získal 45 bodov.
Tabuľku umiestnenia ostatných študentov môžete vidieť na nástenke anglického jazyka na prízemí.

Trom najlepším blahoželáme a už teraz sa tešíme na ďalšie kolo. Dávidovi držíme palce v okresnom kole.

Mgr. Ida Dubajová