Návšteva Galérie umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi Doporučený

Dňa 28. októbra 2019, sme so žiakmi I.A triedy navštívili Galériu umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi. Priamo do centra mesta nás prilákala zaujímavá výstava pod názvom HOMMAGE à ALBERT MARENČIN. Presnejšie išlo o výstavu koláži Alberta Marenčina, ktorú sprevádzajú ukážky kníh, filmov a fotografických záberov zo súkromných archívov jeho synov.
Po získaní inšpirácie z tejto výstavy sme priamo vo výstavnej sieni aj my vytvárali naše vlastné koláže v rámci workshopu pripraveného pre žiakov.
Okrem prác Alberta Marenčina sme si pozreli celé výstavné priestory tejto galérie, kde sme obdivovali tieto výstavy: Paulína Halasová: YOU DESERVE ART!, ZÁHADY ZÁHRADY, stálu expozíciu Terra Gothica a stálu expozíciu Jozefa Hanulu.