Ing. Erik Mašlej

Ing. Erik Mašlej

konekttv

Reportáž: Beseda s režisérom a scenáristom Antonom Majerčíkom
Kamera a strih: Richard Duľa. Rozhovor: Bibiána Mikluščáková.

Naše pozvanie na besedu prijal slovenský filmový a televízny režisér, scenárista Anton Majerčík, rodák z Popradu. Besedy sa zúčastnili žiaci odboru grafik digitálnych médií – III.A, IV.A a vybraní žiaci II.A, I.A. V úvode svojho rozprávania sa zameral na históriu filmu a vznik základných línií fimu - dokumentárneho a hraného. Vysvetlil spôsob rozprávania príbehu formou filmového jazyka a vytvorenie scenára. Pán režisér chcel vidieť aj aktuálne žiacke filmy, preto sme si pustili krátky film našich štvrtákov: "Kradnutie triednej knihy", v ktorom nás pobavilo herecké stvárnenie príbehu žiakmi, ale zároveň sme získali od pána režiséra aj cenné rady do ďalšej tvorivej činnosti. Na záver stretnutia pán Majerčík odpovedal na otázky žiakov, medzi inými aj o spolupráci pri natáčaní filmu Nevera po slovensky s J. Jakubiskom. Po skončení besedy poskytol ešte krátky rozhovor pre školskú televíziu Konekt.

Čítať ďalej...

Začiatkom tohto roka vyhlásila televízia JOJ súťaž pre študentov stredných škôl. Podmienkou bolo nakrútiť krátke video v dĺžke cca 60 sekúnd a položiť respondentom dve otázky - Prečo je dôležité byť súčasťou Európskej únie? Prečo je dôležité zúčastniť sa volieb do Európskeho parlamentu?  Za našu školu video spracovali grafici digitálnych médií - Bibiána Mikluščáková a Richard Duľa z III. A, ktorí pôsobia v školskej televízii Konekt. Ako respondenti vo videu účinkovali tiež žiaci III. A - Alena Zubajová, Michal Kopáč a Mário Škovrán. Študenti stredných skôl zo Slovenska mohli posielať svoje videá do 31. 3. 2019. V apríli a máji prebiehalo hlasovanie za jednotlivé súťažné videá. Ďakujeme všetkým, ktorí podporili svojimi hlasmi naše video, pretože žiaci III. A zvíťazili v súťaži TV JOJ a spolu s ôsmimi vybranými spolužiakmi boli pozvaní na návštevu televízie JOJ, aby spoznali zákulisie príprav spravodajstva. O priebehu návštevy v TV JOJ budeme informovať.

Článok: Návšteva TV JOJ

Čítať ďalej...

Joj logo 2015V marci sa žiaci III. A zapojili do súťaže TV JOJ. Podmienkou bolo nakrútiť krátke video v dĺžke cca 60 sekúnd a odpovedať v ňom na dve otázky - Prečo je dôležité byť súčasťou Európskej únie? Prečo je dôležité zúčastniť sa volieb do Európskeho parlamentu?  Žiaci výherného videa budú pozvaní do TV JOJ.

Hlasovanie sa rozbehlo a naše video získalo poradové číslo 1. Podporte našich žiakov a odovzdajte im svoj hlas na nasledujúcej stránke. Hlasovaciu tabuľku nájdete pod všetkými videami, kde kliknutím na číslo 1 odovzdáte svoj hlas.
https://www.noviny.sk/slovaci_v_eu/409753-sutaz-pre-studentov-strednych-skol-vyhrajte-navstevu-tv-joj-a-spoznajte-zakulisie-priprav-spravodajstva

Ďakujeme.

Čítať ďalej...

Na krajskom kole SOČ, ktoré sa konalo začiatkom apríla na SPŠ stavebnej v Prešove, získal Jozef Gallik, IV. C, II. miesto a postúpil do celoštátneho kola SOČ, ktoré sa uskutoční 25. a 26. apríla v Košiciach. Jožo nás fascinoval konštrukciou a výrobou vlastného CNC sústruhu.

Zároveň sa na krajskom kole SOČ zúčastnili aj žiaci Gabriel Horyl, III. A so svojím webovým projektom wowhordes.sk a Kristián Simkanič, III. A, ktorý predstavil vývoj svojej hry. 

Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála